Жінки, які створюють нове Завтра

27 лютого в особняку Полякова відбулася 10 Ювілейна церемонія нагородження Премією «Земля Жінок» в Україні Фонду Yves Rocher під егідою Інституту Франції та за підтримки посольства Франції в Україні. Мета премії – підтримати жінок у боротьбі за збереження навколишнього середовища та надати гранти для подальшого розвитку найперспективніших проектів.
 
В залі були присутні переможниці премії минулих років, які люб’язно згодилися розділити урочистості десятої ювілейної церемонії і підтримати своїх колежанок.
 
На врученні були присутні також офіційні особи. Саме вони нагородили цьогорічних лауреатів:
 
• Міжнародний куратор Премії «Земля Жінок», г-жа Франсуаза Стефан;
 
• Радник з політичних питань посольства Франції в Україні, пан Лусьен Тайє;
 
• Директор Yves Rocher Україна, пані Анна Запталова.
 
Гостем заходу дистанційно став пан Жак Роше, син пана Іва Роше - засновника бренду, він звернувся до учасників з відео-привітанням.
 

Трохи з історії премії «Земля Жінок» в Україні

 
Жак Роше, син засновника бренду Yves Rocher і президент Фонду Yves Rocher, ніколи не приховував свого захоплення незламною силою Жінки. Їх невичерпна енергія і віра надихнули його на створення в 2001 році премії «Земля жінок».
3а час існування премії, що сьогодні охоплює 11 країн, лауреатками стали 400 активісток, які отримали 2 млн євро на розвиток своїх проектів. В Україні премія Фонду Yves Rocher з’явилася в 2010 році, щоб засвідчити переломний момент в екологічній свідомості українців, підтримати піонерів руху за сталий розвиток і сприяти активізації суспільної дискусії навколо питання збереження та раціонального використання ресурсів.
 
Кожного року журі премії отримує десятки заявок з усієї країни та відбирає найцікавіші проекти, які вже знаходяться на стадії реалізації, мають конкретні досягнення і потребують уваги та підтримки. 
 
За 10 років існування Премії Фонд Yves Rocher в Україні відзначив 30 проектів та виплатив їх авторкам 100 000 євро.
 
Кожен з відзначених проектів був справжнім відкриттям, яке спроможне зробити цю планету краще. І за кожною з цих ідей стоїть жінка, якій небайдуже майбутнє Землі.
 
2010-й рік. Третю премію отримала Олена Христич за збереження біорізноманіття заповідної зони «Скалки». Другу премію - Світлана Хватова, котра власноруч висадила 400 дерев та створила сквер у новому житловому районі міста Кривий Ріг. Першу премію отримала Наталя Трофимович за захист та відновлення ландшафтного заповідника «Велика і Мала Скала» в Кіровоградській області.
 
2011-й рік. Третя премія дісталася Тетяні Іваничко за збереження ялівців на території Гірського Криму. Друга премія – Інесі Носенко за відродження та збереження історичних та етнографічних рослин в Запорізькій області. Першу премію здобула Яніна Яценко - за створення та збереження дендропарку в Полтаві.
 
2012-й рік. Третю премію отримала Ольга Оболонська, котра висаджує молоді дуби на березі Дніпра. Друга премія дісталась Ганні Геращенко - за вирішенням проблеми забруднення сміттям в сільській місцевості за допомогою сортування в Харківській області. Перша премію здобула Світлана Корзун, автор проекту «Родове дерево», що вирощує аборигенні види дерев в Запоріжжі. Проект 
 
 
Світлани отримав гран-прі міжнародного жюрі Премії «Земля Жінок» в Парижі в 2012 році.
 
2013-й рік. Третя премія дісталась Катерині Усовій та Наталі Парапановій – за захист від вирубки та забудови унікальних лісів в Луганській області. Друга премія - Надії Костіній – за організацію парку на території центру для людей похилого віку в Полтаві. Першу премію отримала Галина Чеботарьова – за організацію пункту прийому втор-сировини в місті Токмак, Запорізької області. 
 
2014-й рік. Третю премію отримала Ольга Спектор з фонду «Happy Paw» за вирішення проблеми безпритульних собак в Україні гуманними методами. Другу премію Інна Головкова - за озеленення териконів. Першу премію - Олена Наливайко та Наталя Мельник, автори проекту «Зелена школа - зелена планета», за еко-виховання молодого покоління в місті Радомишль.
 
2015-й рік. Третю премію здобула Марія Романюха - за освітній проект про важливість сортування сміття. Другу премію отримала Олена Зацарина - за допомогу безпритульним собакам в Києві та Київській області. Перша премія дісталась Ользі Полив’яній – за створення майданчика для розвитку і реабілітації дітей на базі дитячого відділення психіатричної лікарні у місті Полтава.
 
 
2016-й рік. Третю премію отримала Аліна Жихарева – за лікування та підтримку старих дерев у парках Одеси та Одеської області. Другу премію - Валентина Сабельникова, автор проекту «Від світанку до заходу», за поширення органічного землеробства. Перша премія дісталась Євгенії Аратовській, автору проекту «Україна без сміття».
 
2017-й рік. Третю премію здобула Олена Мошул, автор проекту «Чисте Джерело», за очищення та благоустрій приток річки Дністер. Другу премію - Ніна Корнілова, автор проекту «Добротрав від Берегині», за створення стійких та довговічних фітокомпозицій з використанням лікарських рослин. Першу премію отримала Ольга Рядченко, автор проекту «Відчайдушні квіткарі», за відновлення біорізноманіття на приморських схилах Одеси. Проект отримав прихільність не тільки українського журі, а й народну любов під час онлайн-голосування в номінації «Приз глядацьких симпатій» в Парижі у 2017 році.
 
2018-й рік. Третю премію отримала Леся Найчук – за розробку та популяризацію настільної екологічної гри «Еcobattle». Другу премію - Ірина Скворцова, автор проекту «Подаруй квітку місту», за висадку на схилах Інгулу та Південного Бугу рідкісних первоцвітів, що занесені до Червоної книги України. Першу премію отримала Богдана Гапоченко, автор проекту «Нове життя старого листя», за утилізацію опалого листя за допомогою вермитехнології.
Лауреати цьогорічної премії «Земля Жінок»
 
 
На премію 2019 року подали заявку автори 19 проектів, з яких журі відібрало трійку переможців.
 
Щороку всі отримані анкети обробляються представниками Фонду Yves Rocher в Україні, з них відбирають 10 кращих. Далі вони передаються на незалежне оцінювання членам національного журі: 
 
1. Головний редактор журналу «Marie Claire» Костянтин Путиленко 
2. Головна редакторка журналу «Elle» Соня Забуга
3. Головна редакторка журналу «Cosmopolitan» Олександра Буринська
4. Головна редакторка журналу «Harper’s Bazaar» Анна Земскова
5. Головна редакторка журналу «Караван історій» Катерина Світлична
6. Головна редакторка журналу «Єдінствєнная» Юлія Мелащенко
7. Громадська діячка, журналістка та співвласниця піар-агенції «Гресь Тодорчук» Ярослава Гресь 
8. Директор Yves Rocher Україна Анна Запталова
 
 
 
У своїй роботі вони керуються чіткими критеріями оцінювання екопроектів, визначаючи:
 
1. Вплив проекту на поліпшення навколишнього середовища (рішення екологічної проблеми);
2. Практична користь і соціальна важливість проекту для України;
3. Якість зв'язку з місцевістю і партнерства з локальними організаціями;
4. Доцільність і ефективність вкладення фінансової дотації Фонду;
5. Мотивація та зобов'язання кандидата;
6. Оригінальність / Інноваційність проекту;
7. «Вік» проекту та перспективи його розвитку.
 
Цьогорічними переможцями Премії «Земля Жінок» стали жінки, чиї проекти були визнані журі найперспективнішими для захисту навколишнього середовища та біорізноманіття в Україні.
 
 
 
 
3-ю премію та грант у розмірі 2 000 євро отримала Анна Уварова та її проект «Благодійний магазин «Ласка». Його мета – створення зручної та прозорої системи збору, сортування та продовження життєвого циклу предметів одягу, взуття та аксесуарів. У перспективі це допоможе вирішити проблему накопичення в столиці текстильного сміття, привчити киян до свідомого споживання і реалізувати суспільно важливі соціальні, екологічні та благодійні ініціативи.
2-у премію та грант 3 000 євро отримала Наталія Гасюк та її проект «Рятувальники для природи». Ціль проекту - збереження природоохоронних територій та об’єктів у межах Дністровського регіонального ландшафтного парку та розвиток екотуризму. 
 
1-у премію та грант у розмірі 5 000 євро отримала Ганна Прокаєва та її проект «Kharkiv Zero Waste: кампанія за ресайклінг». Екохаб – це простір, де проходить прийом вторсировини, популяризація сортування відходів, розумного споживання та життя у стилі zero waste.
 
Вітаємо переможців! Разом ми змінимо світ на краще!
 
 
 
Будем рады, если вам понравилась статья и вы рекомендуете ее друзьям

Красота спасет мир

В Киеве стартовала Estet Beauty Expo-2019 – главное событие мира красоты

ШЕЛКОВЫЙ ПУТЬ

Иногда на вечеринке или на фото в Инстаграме можно увидеть девушку с такими волосами, как на рекламе шампуня. Но чаще всего этот блеск, гладкость и шелковистость – результат какой-нибудь хитрой процедуры, например, модного ламинирования. А вот как сделать собственные волосы красивыми без искусственного «апгрейда»? Реально ли улучшить их вид, а не просто замаскировать проблему? Об этом мы поговорили с трихологом Анной Халдеевой («Клиника, дружественная молодежи») и хирургом-косметологом Валерием Потием (клиника Mediland).

Красота

Найчарівніша й найпривабливіша

Чарівна власниця одеського салону краси й здравниці преміум-класу Yulia Nikulina Beauty & Medical Юлія Нікуліна – успішна бізнес-лед...

Oriana - нові ласощі від Parfums de Marly

Хмара радості. Ніжний і повітряний аромат, що нагадує серпанкову сукню. Ностальгічне задоволення.  

Лілія Олійник: чудові традиції

Титулована красуня, успішна бізнес-леді і водночас мама 4-х дітей

Мода

Fashion Inclusia: як 30 людей з інвалідністю здобули навички фешн-професій

Серед нас є багато людей, які, отримавши фізичну травму, стикаються із проблемою працевлаштування. Щоб допомогти людям з інвалідністю самореалізува...

Мы нужны нашим мужчинам, на них большая ответственность!

Ольга Бурцева — украинка, хранительница семейного очага и бизнес-леди, одна из лучезарных, добрых, сильных и благородных жителей Украины. Ост...

Модний дизайнер Крістіан Коуен став консультантом для нових лінійок смарт-годинників Amazfit GTR 3 і GTS 3

Провідний світовий бренд смарт-пристроїв Amazfit анонсував укладення партнерства з відомим модельєром Крістіаном Коуеном, який тепер займає поз...

О нас

Приветствуем на страничке нашего портала – нового проекта команды «Женского» Журнала для тех, кто хочет жить счастливо». Мы говорим обо всем, что интересует современную женщину. В чем причины наших успехов и неудач? Как наладить личную жизнь и найти настоящую любовь? С чего начинали звезды свой путь к успеху и славе? Как раскрыть свою сексуальность? Что модно в этом сезоне? Как отлично выглядеть и прекрасно себя чувствовать, несмотря на стрессы, усталость и хронический дефицит времени? Разобраться в этих вопросах на страницах портала нам помогут эксперты – ведущие специалисты в области психологии, дизайна, медицины, косметологии. Наш сайт – для тех, кто открыт новому и хочет жить яркой, насыщенной, осознанной и – главное – счастливой жизнью.